Izvor: Kurir, 16.Dec.2010, 11:54 (ažurirano 02.Apr.2020.)
HITNA POMOĆ NOĆAS INTERVENISALA 85 PUTA
BEOGRAD - Hitna pomoć je noćas obavila 85 intervencija, od kojih 13 na javnom mestu, i u tom periodu dogodila su se dva saobraćajna udesa, a lekarima su se najčešće javljali astmatičari i osobe sa bolovima u grudima.
Portparol te zdravstvene službe dr Nada Macura izjavila je da se jutros oko pet časova u Ulici Vojislava Ilića dogodio saobraćajni udes u kome je 44-godišnji muškarac zadobio povredu čeonog dela glave i prebačen je na VMA.
Sinoć oko 20.30 časova >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << na uglu ulica Vojvođanske i Nehruove dogodio se saobraćajni udes u kome su lakše povređeni 25-godišnji mladić i 50-godišnji muškarac koji nisu ni voženi u zdravstvenu ustanovu.
Za 24 sata Hitna pomoć je obavila 194 intervencije, od kojih 63 na javnom mestu.
Dr Macura je savetovala srčanim bolesnicima da ujutro vode računa i zaštite respiratorni sistem, da ne žure, da se slojevito oblače i nose sa sobom nitroglicerin, dok bi astmatičari trebalo da imaju pri ruci inhalatorne pumpe.
Dr Macura je preporučila i redovno uzimanje prepisane terapije, manje masnog i slanog u ishrani, a onima koji su relativno zdravi - šetnju oko podneva.


















