Gradonačelnik Sarajeva u Beogradu, traže se modeli saradnje

Izvor: N1 televizija, 30.Okt.2017, 14:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradonačelnik Sarajeva u Beogradu, traže se modeli saradnje

Gradonačelnici Beograda i Sarajeva, Siniša Mali i Abdulah Skako razgovarali su o zajedničkoj promociji Beograda i Sarajeva u oblasti turizma, modalitetima javno-privatnih partnerstva, kao i mogućnostima produžavanja avio linije Peking - Beograd do Sarajeva.

Sagovornici su se saglasili da je "ovo je početak stvaranja dobrih odnosa između dva grada", kao i da je "stabilnost BiH i Srbije važna za čitav region", zbog čega je važno da Sarajevo i Beograd imaju dobre odnose.
>> Pročitaj celu vest na sajtu N1 televizija << />
Gradonačelnik Sarajeva Abdulah Skako rekao je da je kada je reč o turizmu dogovorena promocija Beograda u Sarajevu i Sarajeva u Beogradu, ali i zajednički nastup dva grada u inostranstvu. Skako, koji je predvodio delagaciju Sarajeva, rekao je da je Beograd u regionu prepoznat kao grad koji je na kvalitetan način realizovao modele javno-privatnog partnerstva.

On je rekao da su Sarajevo i Istočno Sarajevo 2019. godine domaćini Eyofa - Olimpijskih igara za mlade, kao i da očekuje da će protokol o saradnji dva grada biti potpisan u narednih 10 dana.

Gradonačelnik Beograda Siniša Mali kazao da će protokol biti potpisan i sa Istočnim Sarajevom i sa Sarajevom, kako bi Beograd pomogao i bio deo ovog projekta.

"Grad Beograd ima veliko iskustvo u organizaciji sportskih manifestacija", kazao je on.

On je kazao da je BiH najveći spoljno trgovinski partner i da razmena između dve zemlje iznosi 1,2 milijarde evra i da je cilj da ona bude 1,6 milijardi evra.

"Sledeće nedelje, u petak, održava se konferencija Beogradski investicioni dani. Iskoristio sam priliku da pozovem Skaka da bude prisutan, kako bi i Sarajevo predstavilo svoje potencijale velikom broju investitora koji će biti tog dana u Beogradu", kazao je Mali.

On je dodao da Beograd ima velika iskustva u oblasti javno-privatnih partnerstva i najavio da će sutra ili prekosutra biti objavljen javni poziv za izgradnju četiri podzemne garaže. Mali je naveo da je bilo reči o eventualnom prduženju linije Peking-Prag-Beograd i do Sarajeva.

"O tome ćemo razgovarati sa prijateljima iz Kine, kako bi sve veći broj turista došao u Sarajevo, a i oni koji su planirali da posete Sarajevo da posete i Beograd", naveo je on.

Nastavak na N1 televizija...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta N1 televizija. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta N1 televizija. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.