Izvor: Kurir, 07.Nov.2011, 18:49 (ažurirano 02.Apr.2020.)
GOLSVORDIJEVA ULICA DOBILA DRVORED LESKI
BEOGRAD - Beograd je postao bogatiji za još devet drvorednih sadnica leske, koje su zasađene u Golsvordijevoj ulici. Ovom sadnjom jedna od ulica iz najužeg centra grada dobila je pravi mali drvored. Inače, u ovoj ulici je u aprilu prošle godine zasađeno pet sadnica sibirskog bresta.
Iako su u ovom trenutku sadnice još mlade, već su unele svežinu u postojeći ambijent u kome su do sada preovladavali beton, asfalt, čelik i vozila.
Beograd ima mrežu od oko 620 drvoreda, sa oko 67.000 stabala, od kojih je najveći broj zasađen na Novom Beogradu, u Zemunu i na Savskom vencu.
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.















