GAK: Gradićemo nove vrtiće, a stare ćemo proširiti

Izvor: Blic, 27.Apr.2017, 13:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

GAK: Gradićemo nove vrtiće, a stare ćemo proširiti

Činjenica je da nemamo dovoljno mesta u vrtićima, ali ćemo izgradnjom novih vrtića, proširivanjem postojećih tamo gde je moguće, adaptacijom škola i većom saradnjom sa privatnim vrtićima nastojati da ovogodišnju listu čekanja smanjimo što je više moguće, izjavio je v.d. sekretara Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu Slavko Gak.

– Nasledili smo skupe projekte koji su sada završeni, grad je stabilan finansijski i može da planira nove vrtiće – poručio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je Gak, gostujući na Studiju B.

On je rekao da je od direktora svih predškolskih ustanova u Beogradu sa kojima se sastao u utorak zatražio da naprave lične karte svojih ustanova, kako bi se utvrdilo koje vrtiće je moguće proširiti, čime bi se povećao njihov kapacitet.

Gak je istakao i da će sutra biti poznat tačan broj slobodnih mesta u predškolskim ustanovama, ali da se očekuje da će ove godine državne predškolske ustanove raspolagati sa oko 7.000 mesta, od čega 5.000 u jaslicama i 2.000 mesta u vrtićima.

On je pozvao direktore predškolskih ustanova na odgovornost u radu kako bi upis dece u vrtiće prestao da bude traumatičan proces za roditelje.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.