Izvor: Glas javnosti, 25.Jun.2008, 08:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dom vratio osmeh
Iako je do pre godinu dana bilo ruinirano i zaboravljeno od svih, Prihvatilište za decu i omladinu u Bulevaru oslobođenja uz pomoć donatora je u potpunosti promenilo svoj izgled. Prema rečima Danijele Stajković, upravnice Prihvatilišta, obnova objekta je prevashodno važna jer će se deca osećati kao u svom domu koji, nažalost, nikada nisu imali.
- Želimo da ovu decu integrišemo u društvo, a ne da ih samo šetamo po institucijama socijalne zaštite. Ona su presrećna jer ćemo >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sada moći da im pružimo mnogo više osim ljubavi, pažnje i brige. Kroz Prihvatilište tokom godine prođe oko 600 dece, koja za vreme boravka u njemu pohađaju školu u okviru Zavoda za vaspitanje dece i omladine - rekla je Stajkovićeva.
Zoran Alimpić, v.d. gradonačelnika Beograda, i američki ambasador u Srbiji Kameron Manter, takođe su juče obišli Prihvatilište.
- O jednom društvu može se suditi prema onome kako se ono ophodi prema osobama kojima je potrebna pomoć. Izuzetna mi je čast što se naša ambasada uključila u ovaj projekat - istakao je Manter.
Deca iz Prihvatilišta su uz pomoć svojih vaspitača organizovali priredbu i modnu reviju, ali ono mnogo bitniji bio je osmeh na njihovim licima.
- Nikada nisam imala pravu kuću. Gledam u ove lepe zidove, čistu dečju posteljinu i mnogo sam srećna. Volela bih da mi svaki dan bude kao današnji - rekla je Edita, kojoj je trenutno Prihvatilište jedina kuća. Ona je brojim gostima i novinarima na engleskom pročitala jednu od brojnih tužnih priča koje su u svojim kratkom životu proživela..
Osim Skupštine grada i Ambasade SAD, obnovu su pomogli „Telenor“, humanitarna fondacija „Divac“, Jevrejska opština...





