Izvor: NoviMagazin.rs, 26.Maj.2016, 16:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dani Bouvija u Beogradu
U nedelji koja u našem glavnom gradu na najlepši način obeležava život i muziku Dejvida Bouvija, Katarina Epštajn, autor i voditelj emisije „Pop karusel“, nastavlja sa prigodnim programom koji je počeo u ponedeljak, kada je emitovan intervju sa Dejvidom Binijem, američkim saksofonistom, kreatorom džez sekcije koja se pojavljuje na Bouvijevom aktuelnom albumu, „Blackstar“.
U utorak, članovi sastava Kanda. Kodža i Nebojša, Lira Vega i Went odsvirali su jako zanimljiv >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << tribute posvećen ovom muzičaru, a juče se emisija „Pop karusel“ preselila u prostor Muzičke kuće Metropolis, gde je autorka emisije, uz kompetentne goste, Momu Rajina i Dragana Ambrozića, vodila razgovor o značaju Bouvija uz preslušavanje pesama sa njegovog finalnog albuma „Blackstar“.
Danas, na Radio Beogradu 1, u okviru „Pop karusela“ ; gost Katarine Epštajn biće naš proslavljeni fotograf, zvanični fotograf između ostalih i sastava Rolling Stone ali i Dejvida Bouvija, Brajan Rašić. On će ; najaviti izložbu „Belgrade to Bowie“, koja se otvara u Kinoteci, gde će biti izloženi njegovi radovi posvećeni preminuloj muzičkoj legendi. Ova izložba koja se otvara 28.maja i traje do 9.juna, ujedno je i kruna posvete grada Beograda muzičaru, glumcu i modnoj ikoni, Bouviju.
U petak, 27.maja, u „Pop karuselu“ biće emitovan dokumentarac „Sound&Vision“ čiji su akteri bliski saradnici i prijatelji Dejvida Bouvija, ali i muzičar sam. Biće to prilika da se čuje materijal retko dostupan našim medijima, koji će na najlepši način zaokružiti priču o umetniku i muzičkom heroju, kakav je bio David Bowie.




