Beograd: U Sigurnoj kući izbo svoju ženu, sina i tri štićenice

Izvor: Večernje novosti, 13.Jun.2013, 18:22   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Beograd: U Sigurnoj kući izbo svoju ženu, sina i tri štićenice

Nekoliko žena i jedno dete danas su povređeni, kada je muž jedne od štićenica ušao u Sigurnu kuću i napao ih nožem, rekla je Tanjugu koordinatorka Sigurnih kuća u Beogradu Vesna Stanojević.Kako je rečeno Tanjugu u MUP-u, u napadu koji se dogodio oko 12 sati povređene su dve žene i jedno dete.Beogradska policija uhapsila je danas S.K. (44) i on se tereti za krivično delo teško ubistvo u pokušaju.On je najpre pobegao sa lica mesta, ali je brzom i efikasnom intervencijom interventne jedinice lišen slobode i određeno mu je policijsko zadržavanje do 48 sati, nakon čega će uz krivičnu prijavu biti priveden nadležnom istražnom sudiji Višeg suda u Beogradu.Stanojević je precizirala da je muž jedne od štićenica preskočio ogradu i ušao u Sigurnu kuću, gde je napao suprugu koja se dva i po meseca nalazi u toj ustanovi sa detetom.Vesna Stanojević već duže upozorava da Sigurne kuće nemaju policijsko obezbeđenjeOna je istakla da su dete i ostale štićenice pokušale da ga spreče u napadu, ali da je on i njih povredio."Povređena štićenica nije u životnoj opasnosti", rekla je Stanojević dodajući da su ostali zadobili lakše povrede.Stanojević je istakla da je "ljubomorni muž" i juče napao suprugu i to na pijaci na kojoj radi, a da ona iz tog razloga danas nije otišla na posao.Navodeći da je 29 ljudi, od kojih 20 žena ubijeno od početka godine u porodičnom nasilju, ona je istakla da već duže upozorava da nijedna Sigurna kuća nema policijsko obezbeđenje.Zamenik direktora Urgentnog centra dr Dušan Jovanović rekao je Tanjugu da je u ovu ustanovu primljena četrdesetjednogodišnja žena sa povredama lica i ubodnom ranom u grudnom košu i posekotinnama po grudima i leđima.

Nastavak na Večernje novosti...



Povezane vesti

Naoružan nožem upao u sigurnu kuću i povrijedio dvije žene i dijete

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Jun.2013

BEOGRAD - Nekoliko žena i jedno dijete danas su povrijeđeni, kada je muž jedne od štićenica ušao u Sigurnu kuću i napao ih nožem, rekla je koordinatorka Sigurnih kuća u Beogradu Vesna Stanojević.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.