BEOGRAD 2020” PROMOVIŠE KULTURU ZDRAVOG ŽIVOTA

Izvor: Kurir, 13.Jun.2011, 16:26   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"BEOGRAD 2020” PROMOVIŠE KULTURU ZDRAVOG ŽIVOTA

BEOGRAD- Predstavnici projekta „Beograd u pripremi kandidature za Evropsku prestonicu kulture” posle učešća na 24. beogradskom maratonu nastavljaju da različitim sportskim manifestacijama promovišu kulturu zdravog života. Organizatori i promoteri projekta „Beograd 2020” učestvovali su u sve tri kategorije – profesionalci, rekreativci i deca na sportskoj manifestaciji „Nike city run – Beograd”, koja je održana na Ušću, saopštavaju iz pres-službe >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << „Beograd 2020”.

Odmah nakon ove trke predstavnici projekta „Beograd 2020” priključili su se „StreetBall Challenge-u”, organizovanom u okviru Festivala urbane kulture u Mladenovcu. U protekla četiri dana za najbolju ekipu ili pojedinca u basketu takmičio se veliki broj dece i omladine Mladenovca. Prostor su grafitima oslikavali poznati umetnici Lortek i Sito, koji su učili Mladenovčane ovoj veštini, a rok koncertu, gde su se predstavili svi lokalni bendovi, prisustvovalo je oko 7.000 ljudi.

Spojem sporta, muzike i umetnosti, organizatori ovog festivala ostvarili su jedinstven cilj sadržan u promociji pravih vrednosti u društvu angažovanjem lokalnih aktera, izuzetnim odzivom publike i privlačenjem brojnih sponzora i donatora.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.