Aktivisti inicijative Ne da(vi)mo Beograd šlaufima i pesmom ometali sednicu o Beogradu na vodi

Izvor: 24sata, 05.Nov.2014, 18:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Aktivisti inicijative "Ne da(vi)mo Beograd" šlaufima i pesmom ometali sednicu o "Beogradu na vodi"

Javnu sednicu o prostornom planu koji se odnosi na projekat "Beograd na vodi", u Gradskoj upravi Beograda, pokušalo je danas da prekine stotinak građana i aktivista incijative "Ne da(vi)mo Beograd", zahtevajući da se nacrt tog plana poništi i vrati u proceduru izrade.

Aktivisti te inicijative i građani koji se protive projektu "Beograd na vodi", noseći šlaufe, lopte na naduvavanje, pevajući pesmu "Beograde, Beograde" Đorđa Marjanovića i velikom bukom, ometali su održavanje >> Pročitaj celu vest na sajtu 24sata << sednice, izražavajući nezadovoljstvo načinom donošenja prostornog plana protivno propisima i bez ikakve "prave konsultacije sa građanima".

Oni zato zahtevaju ostavke direktora Republicke agencije za prostorno planiranje Dragana Dunčića i direktora Urbanističkog zavoda Beograda Nebojše Stefanovića.

Već su jednom prekidali sednicu Skupštine grada

Ovi aktivisti su nedavno prekinuli i sednicu Skupštine grada kada su na dnevnom redu bile izmene i dopune Generalnog plana Beograda.

Sednica Skupštine bila je na kratko prekinuta, a obezbeđenje je mladiće izvelo iz sale.

Nastavak na 24sata...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta 24sata. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta 24sata. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.