Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 10.Jun.2008, 16:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra humanitarni koncert na Trgu slobode
NOVI SAD - Povodom završetka popularne televizijske serije "Vratiće se rode" u Novom Sadu će sutra biti održan humanitarni muzičko-scenski spektakl, čiji je smisao borba protiv "bele kuge" u Vojvodini.
"Spektakl počinje sutra u 21.00 čas na novosadskom Trgu slobode, a osim protagonista iz serije 'Vratiće se rode', nastupiće i Skaj Vikler, Bajaga i instrukori, kao i autor muzike u seriji, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Saša Lošić-Loša", rekao je na današnjoj konferenciji za novinare glumac Dragan Bjelogrlić.
On je dodao da je spektakl prilika da građani Srbije, kao i ostali zaljubljenici ove serije, putem SMS poruka tokom sutrašnjeg koncerta i priloga na poseban žiro-račun daju svoj doprinos nabavci opreme za veštačku oplodnju za novosadsku Kliniku za ginekologiju i akušerstvo.
"SMS košta 50 dinara plus PDV, a šalje se na broj 2629 uz ukucavanje teksta 'rode'. Poruke se mogu slati sa mreža 060, 061, 064 i 065, a novčani prilozi mogu se poslati na broj žiro-računa 840-577667-32, uz naznaku za Klinički centar Vojvodine", rekao je Bjelogrlić.
On je dodao da je serija "Vratiće se rode", osim Srbije, ekstremnu popularnost doživela i u Hrvatskoj.
"Uverio sam se da 'Rode' imaju veći rejting u Hrvatskoj nego u Srbiji. Nedavno su me posetili i ljudi sa Federalne televizije iz BiH, da vide mogućnost emitovanja serije i na toj televiziji. Mnogi nas pitaju priprema li se nastavak 'Roda', ali ih moram razočarati i reći da je ta serija definitivno završena priča", rekao je Bjelogrlić.
Današnjoj konferenciji za novinare prisustvovao je i glumac u seriji Nikola Đuričko, predsednik Izvršnog veća Vojvodine Bojan Pajtić, kao i direktor Klinike za ginekologiju i akušerstvo Kliničkog centra Vojvodine Aleksandra Novakov-Mikić.
Izvršno veće Vojvodine pomoglo je snimanje serije "Vratiće se rode" sa oko 61.000 evra, a sutrašnji humanitarni muzičko-scenski spektakl sa oko 22.000 evra.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...














