Ži Žaolin: Bar-Boljare, što pre

Izvor: B92, 19.Mar.2011, 14:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ži Žaolin: Bar-Boljare, što pre

Podgorica -- Ministar saobraćaja Crne Gore rekao je da očekuje ponudu kineskih kompanija za autoput do kraja marta, a u Ambasadi Kine priželjkuju da dođe i pre.

"I za Crnu Goru i za Kinu bilo bi od velikog značaja da se ovaj posao realizuje što pre", kaže ambasador Kine u Crnoj Gori Ži Žaolin.

Ambasador ističe da bi, kada je reč o tako velikim poslovima, trebalo pustiti da se detaljno dogovore obe strane.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
„Kineske kompanije koje su zainteresovane za autoput u Crnoj Gori razgovaraju sa kineskim bankama da vide kako će finansijski pokriti svoj deo", kaže Žaolin.

Na pitanje ima li su sumnje da će biti dostavljena ponuda kineskih kompanija za autoput Bar-Boljare, Žaolin je odgovorio da bi „voleo kada bi mogao da potvrdi da će ponuda sigurno stići, ali poslovni pregovori su deo biznisa i treba pričekati".

„Kada budemo videli potpis tada ću vam sa garancijom reći da je posao sklopljen, pogotovo što je oko ovog projekta već bio sa hrvatskim konzorcijumom sklopljen posao, pa je došlo do promena. Kineske kompanije koje su zainteresovane će do detalja razmatrati i ako budu sigurne, ući će u posao", zaključio je Žaolin.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.