Vučić: Neću dozvoliti radnicima da blokiraju autop

Izvor: Akter, 17.Jul.2015, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vučić: Neću dozvoliti radnicima da blokiraju autop

Premijer Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da će razgovarati sa radnicima Srpske fabrike stakla, ali da im neće dozvoliti da blokiraju autoput u situaciji kada ta fabrika u vlasništvu bugarskog tajkuna duguje državi 20 miliona evra za gas i struju

"Da li tražite da puštamo da tajkun trpa pare u džepove na račun države. Šta hoćete od mene državu ili banditsku tvorevinu", upitao je Vučić novinare >> Pročitaj celu vest na sajtu Akter << u Vladi Srbije koji su postavili pitanje šta će biti sa Srpskom fabrikom stakla u Paraćinu.

Vučić je rekao i da je Staklara predstavlja paradigmu "naših neuspeha, života u opsenama i urušavanje države u poslednjih 30 godina".

"Vlasnik je privatnik. Mi mu kao Srbija dajemo vaš novac, naš gas, našu struju. Dužan nam je više od dve milijarde kao državi", rekao je Vučić i dodao da Vlada želi da EPS i Srbijagas budu profitabilni i tera građane da plaćaju struju, a tajkun neće da plaća i tako pravi profit.

Premijer je rekao i da Srpska fabrika stakla ove godine nije platila nijedan račun za struju.

"Hoćete da oprostimo nekome 20 miliona evra da bi on bio uspešan i bogat i bahat, a mi svi budale. I ako se to ne desi (radnici fabrike) će izaći na autoput. E nećete izaći na auto-put. Ja vam kažem da nećete", rekao je Vučić.

Srpskoj fabrici stakla trebalo bi da budu isključeni gas i struja zbog dugovanja,poslovodstvo je izašlo u javnost sa informacijama da će to dovesti do ekološke katastrofe zbog složenog procesa proizvodnje, ali je iz Vlade Srbije to negirano jer je su na vreme upozoreni na isključenje struje.

Nastavak na Akter...



Povezane vesti

Vučić: Neću dozvoliti radnicima Staklare da blokiraju auto-put

Izvor: RTS, 18.Jul.2015, 04:06

Premijer Srbije Aleksandar Vučić rekao je da će razgovarati sa radnicima "Srpske fabrike stakla", ali da im neće dozvoliti da blokiraju auto-put u situaciji kada ta fabrika u vlasništvu bugarskog tajkuna duguje državi 20 miliona evra za gas i struju. ...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Akter. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Akter. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.