Velja Ilić na najvećem mostu na svetu

Izvor: Mondo, 21.Jun.2013, 11:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Velja Ilić na najvećem mostu na svetu

Ministar građevinarstva i urbanizma Velimir Ilić obišao je najveći most na svetu "Jiaozhou Bay Bridge", koji je radila "Šandong haj-spid grupa" sa kojom je Vlada Srbije potpisala ugovor o izgrađi Koridora 11.

"Nalazimo se na najvećem mostu na svetu koji je dug 42,5 kilometara. Iza nas se vidi petlja gde se razvrstava saobraćaj sa više autoputeva koji se ukrštaju i vode ka obližnjim mostovima", rekao je Ilić >> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << Tanjugu prilikom obilaska mosta.

Ministar, koji se nalazi u višednevnoj poseti Kini gde sa Eksim bankom dogovara finansiranje Koridora 11, rekao je da sada već čuveni most predstavlja možda najveći građevinski poduhvat koji je ikada izveden.



Ministar Ilić se tokom posete Kini, dan ranije, sastao sa čelnim ljudima "Šandong grupe", Meng Jangom, generalnim direktorom CSI (Čajna Shandong Internacional Ekonomik and Tehnikal Cooperejšn Grup) i predsednikom "Šandong haj-spid grup" Sun Liangom.

Jang je izjavio za Tanjug da će se kompanija pored Koridora fokusirati i na investicije i finansiranje građevinskih projekata u Srbiji, istakavši da su u toku pripremni radovi za početak izgradnje Koridora 11 i da se istovremeno radi na ispunjavanju standarda propisanih od strane kineske vlade.

(Tanjug)

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Ilić obišao najveći most na svetu

Izvor: Akter, 21.Jun.2013

Velimir Ilić obišao najveći most na svetu „Jiaozhou Bay Bridge“, koji je radila "Šandong haj-spid grupa" sa kojom jepotpisan ugovor o izgrađi Koridora 11

Nastavak na Akter...

Velimir Ilić obišao najveći most na svetu

Izvor: Blic, 21.Jun.2013

Ministar građevinarstva i urbanizma Velimir Ilić obišao je najveći most na svetu „Jiaozhou Bay Bridge“, koji je radila "Šandong haj-spid grupa" sa kojom je Vlada Srbije potpisala ugovor o izgradnji Koridora 11...„Nalazimo se na najvećem mostu na svetu koji je dug 42,5 kilometara. Iza nas...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.