Uskoro i ugovor za Bar - Boljare

Izvor: B92, 07.Avg.2014, 21:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uskoro i ugovor za Bar - Boljare

Podgorica -- Očekuje se da će se vrlo brzo stvoriti uslovi za zaključenje ugovora o finansiranju prioritetne deonice autoputa Bar-Boljari.

Ministar finansija Crne Gore Radoje Žugić primio je novog ambasadora Kine u Podgorici Cui Ziveia a tokom razgovora je izraženo očekivanje da će se vrlo brzo stvoriti uslovi za zaključenje ugovora o finansiranju prioritetne deonice autoputa Bar-Boljari.

Novi kineski ambasador u Crnoj Gori izrazio je spremnost >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da da svoj doprinos kako bi se što skorije stvorile pretpostavke za početak realizacije ovog značajnog infrastrukturnog projekta.

Ministar Žugić i kineski ambasador su se saglasili u oceni da, osim u oblasti infrastrukture, postoji ogroman potencijal za dalje jačanje ekonomske saradnje Crne Gore i Kine.

Ambasador Zivei je upoznao Žugića, kako prenosi Televizija Crne Gore, da se određeni broj kineskih kompanija interesuje za investiranje u oblasti energetike i prehrambene industrije.

Takođe je bilo reči o potrebi bolje iskorišćenosti potencijala za saradnju u oblasti turizma i ideji uvođenja čarter letova iz Kine za Crnu Goru za viskoplatežne goste. Žugić i Zivei razgovarali su i o pripremi predstojeće posete predsednika Crne Gore Filipa Vujanovića Kini.
Pogledaj vesti o: Autoput

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.