Uhapšeni Rumuni zbog lažnog zlata

Izvor: B92, 29.Jun.2015, 11:08   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšeni Rumuni zbog lažnog zlata

Policija je uhapsila osmoro Rumuna zbog sumnje da su na autoputu zaustavljali vozila i vozačima nudili lažan zlatni nakit.

Policijski službenici su "presretačima" otkrili dve grupe rumunskih državljana.

Sumnja se da su, sa dva automobila marke "mercedes" nemačkih registarskih oznaka, zaustavljali vozila u zaustavnoj traci i, pod izgovorom da putuju sa porodicom i imaju problem sa vozilom ili da im treba novac za gorivo, zauzvrat nudili nakit za koji su tvrdili >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da je zlatan.

Policijski službenici Uprave saobraćajne policije su osumnjičene za prevaru, sa predmetima i vozilima, predali nadležnim organima radi daljeg procesuiranja.

S obzirom na to da su prijave podnosene u više policijskih uprava i na graničnim prelazima, MUP poziva sve građane koji primete slične pojave na autoputu da to odmah prijave najbližoj policijskoj stanici ili Upravi saobraćajne policije u Direkciji policije na broj 064/ 892 21 21, piše u saopštenju.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.