Izvor: B92, 03.Nov.2008, 17:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Troškovi zbog saobraćajnih nezgoda
Beograd -- Srpski komitet za bezbednost saobraćaja upozorio je da Srbija godišnje troši oko milijardu evra na posledice saobraćajnih nesreća.
Komitet za bezbednost saobraćaja je ocenio da je neophodno usvajanje zakona o bezbednosti saobraćaja koji je "izrađen u skladu sa najboljom evropskom i svetskom praksom". U lančanom sudaru na autoputu Beograd-Niš, u blizini Velike Plane, lakše je povređeno sedam osoba. Nesreća se dogodila sinoć kada su se sudarili tri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << autobusa, jedan automobil i teretni kamion.
U Srbiji je na snazi zakon o saobraćaju koji je star 23 godine. Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić najavio je da postoji mogućnost da će do kraja godine Skupština Srbije usvojiti nov zakon.
Gostujući u Vestima B92, Damir Okanović iz Komiteta za bezbednost saobraćaja izjavio je da je predlog zakona koji je nastao 2005. godine dobio najbolju ocenu i domaćih i međunarodnih institucija, ali da ga iz nepoznatih razloga Skupština još nije usvojila.
Okanović je objasnio i zašto se Komitet zalaže za osnivanje vladine Agencije za bezbednost saobraćaja.

















