Izvor: S media, 11.Apr.2010, 15:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sutra izbor najpovoljnijeg ponudjača?
Odluka o izboru najpovoljnijeg ponudjača javne nabavke za izgradnju leve trake autoputa Horgoš - Novi Sad na Koridoru 10 biće doneta najverovatnije sutra, rečeno je u Ministarstvu za infrastrukturu.
U ministarstvu kažu da je odluka odložena zbog naknadno prispele žalbe jednog od učesnika na tenderu. Procedura će biti nastavljena u ponedeljak, kada se očekuje i odluka o pobedniku tendera.
Odluka >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << koja je trebalo da bude ranije doneta odložena je zbog naknadno prispele žalbe konzorcijuma hrvatske firme „Hidroelektroniskogradnja” i subotičkog „Vojputa”.
Domaći konzorcijum na čelu sa Preduzećem za puteve "Beograd" dao je 7. aprila najpovoljniju ponudu, u okviru pregovaračkog postupka javne nabavke za izgradnju leve trake autoputa Horgoš-Novi Sad, rečeno je u "Nibens grupi", u čijem sastavu posluje lider domaćeg konzorcijuma.
Osim tog konzorcijuma, kako je rečeno, ponudu je dalo još i "Primorje" iz Slovenije, dok "Hidroelektroniskogradnja" iz Hrvatske nije dostavila novu ponudu.
Najpovoljniji ponudjač nije izabran 7. aprila, jer je ponuda zagrebačkog konzorcijuma, kako mediji spekulišu, čekala na pisarnici Vlade Srbije.
U „Vojputu” kažu da im je „žalba priznata i da u ponedeljak dolaze u Beograd na pregovore”.
Na tenderu, koji je održan sredinom februara kroz otvoreni postupak, konzorcijum domaćih firmi je ponudio najnižu cenu od 9,97 milijardi dinara i najkraći rok za izgradnju od devet meseci, ali je u ponudi navedeno da će cena naknadno biti uskladjena sa inflacijom.
Hrvatska "Hidroelektroniskogradnja" ponudila je izgradnju te deonice za 11,55 milijardi dinara, a slovenačko "Primorje" za 13,47 milijardi.
Izgradnja 110 kilometara poluautoputa na Koridoru 10 obuhvata deonicu od Horgoša do 28. kilometra od granice, zatim deonicu od 38. do 98. kilometra puta Horgoš-Novi Sad i deonicu izmedju Kelebije i Subotice.
Izgradnja tih deonica trebalo je, prema ugovoru, da počne u martu ove godine, a prema uslovima tendera trajaće maksimalno 22 meseca.
Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić je ranije izjavio Tanjugu da "nijedna ponuda nije bila sasvim do kraja dobra", što je bio razlog da se poništi otvoreni postupak i predje na pregovaracki.
Završetkom izgradnje novog mosta kod Beške i obilaznice oko Novog Sada kompletna deonica Beograd - Novi Sad trebalo bi da bude gotova do sredine 2011. godine, najavio je Mrkonjić.
On je izrazio nadu da će na izgradnji severnog kraka Koridora 10 biti angažovana domaća preduzeća, koja su prošle godine stekla ppotrebna iskustva izgradivši ukupno 50 kilometara poluautoputa - 20 kilometara na jugu, 20 na severu i 10 kilometara na obilaznici oko Beograda.
Danas izbor najpovoljnijeg ponuđača za Koridor 10?
Izvor: Blic, 12.Apr.2010, 09:35
Levu trasu autoputa Koridora 10 od Horgoša do Novog Sada, u dužini od 110 kilometara, gradiće srpska preduzeća okupljena u konzorcijumu oko Preduzeća za puteve (PZP) Beograd, saopštilo je večeras Ministarstvo za infrastrukturu...Konzorcijum srpskih preduzeća u kojem se nalaze PZP Beograd, Putevi...









