Izvor: Capital.ba, 26.Nov.2017, 16:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Srbija dobija novi autoput
BEOGRAD – Potpredsjednik Vlade Srbije i ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović potpisaće sutra u Budimpešti, na Samitu Kine i 16 zemalja centralne i istočne Evrope, komercijalni ugovor o izgradnji novog autoputa u Srbiji, od Preljine do Požege na Koridoru 11. Ugovor o izgradnji auto-puta, dugog 30,9 kilometra, vrijedan je 450 miliona evra i biće potpisan sa kineskim kompanijom China Communication Construction Company (CCCC), saopšteno je iz Vlade Srbije. Mihajlović >> Pročitaj celu vest na sajtu Capital.ba << je tim povodom istakla da će novi autoput biti veliki izazov za graditelje iz Kine i Srbije, koji će takođe učestvovati u ovom projektu, jer će skoro trećinu trase činiti mostovi i tuneli. “Ovaj autoput ima veliki značaj za povezivanje Srbije i regiona jer ujedno predstavlja nastavak autoputa ka granici sa Crnom Gorom, ali je i dio budućeg autoputa Beograd – Sarajevo, jer od Požege preostaje da se izgradi još približno 60 kilometara do granice sa BiH”, izjavila je Mihajlović. Biznis.ba
Samit u Budimpešti, šansa i za bilateralne susrete
Izvor: RTS, 27.Nov.2017, 09:40
U Budimpešti počinje šesti Samit Kine i 16 zemalja centralne i istočne Evrope. Srbiju predstavlja premijerka Ana Brnabić, a u delegaciji će biti potpredsednica Vlade i ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Zorana Mihajlović i ministar rudarstva i energetike Aleksandar...










