Izvor: RTS, 24.Jan.2010, 10:02 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Slab sneg, vlažni kolovozi
Mestimično klizavi kolovozi i slab sneg diktiraju oprezniju vožnju. I dalje radovi na autoputu kroz Beograd i na Gazeli. Na granicama se čeka do pola sata.
Povremeno pada slab sneg, a saobraćaj se u nižim predelima obavlja po vlažnim i mestimično klizavim kolovozima, pa postoji mogućnost poledice.
Vozačima se savetuje oprezna vožnja, posebno preko mostova, nadvožnjaka i prevoja, kao i kroz tunele.
Posebnu pažnju treba obratiti na udarne >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << rupe i ledenice, koje povremeno padaju u tunelima, a u klisurama i usecima mogući su odroni.
Zbog radova na ispitivanju kolovozne konstrukcije na auto putu kroz Novi Beograd, u zoni "Beogradske arene" biće zatvorene sve tri kolovozne trake i to: 24.01.2010. (nedelja) od 07.30 do 14.00 u smeru ka Aerodromu „Nikola Tesla", a saobraćaj će se odvijati servisnom saobraćajnicom (od isključenja za kružnu petlju kod BS ELP do uključenja sa druge kružne petlje) u istom smeru.
Putari će, u okviru redovnog održavanja mosta Gazela, raditi i sledećih noći, u terminu od 22.00 do 05.00, pod uslovom da vremenski uslovi dozvole izvođenje radova.
Zbog aktiviranog klizišta, na delu magistralnog puta M-21, na obilaznici oko Valjeva, saobraćaj je u prekidu, pa se vozila usmeravaju kroz Valjevo.
Na granicama nema gužve
Na graničnim prelazima zadržavanja putničkih vozila su od 15-30 minuta.
Zbog radova na klizištima na autoputu od Beograda prema Nišu, na deonici od Vrčina do Malog Požarevca, poznatijoj kao Begaljičko brdo i na prevoju Mečka, kod Ražnja, saobraćaj se obavlja na dve od tri trake.
Na magistralnom putu M-22, koji od Beograda, preko Novog Sada, vodi ka Subotici, zabranjen je saobraćaj kamionima čija nosivost prelazi 12 tona. Ova teretna vozila se usmeravaju na autoput E-75 Beograd-Subotica.
Na magistralnom putu Čačak-Požega-Užice, na deonici Uzići-Požega-Asanovac, na kolovozu su izraženi kolotrazi, koji predstavljaju ozbiljnu opasnost za sve učesnike u saobraćaju, pa vozači moraju da voze sporije i opreznije.
Zbog radova na sanaciji mosta preko Zapadne Morave, na ulazu u Kraljevo, na magistralnom putu M-23.1 Kragujevac-Kraljevo, preko Vitanovca, saobraćaj je potpuno obustavljen za sve kategorije vozila. Alternativni putni pravac je Kragujevac-Kraljevo preko Knića i Mrčajevaca.
Usled oštećenja mosta na magistralnom putu M-2, od Ribarića ka Rožaju, na delu kod Špiljana, saobraćaj je usporen i obavlja se prema postavljenoj saobraćajnoj signalizaciji, obilaznicom. Ovakav režim saobraćaja biće aktuelan do daljeg.
Na deonici magistralnog puta M-2 Rožaje-Kosovska Mitrovica, u zoni graničnog prelaza Mehov Krš, zbog aktuelnih radova saobraćaj se obavlja prema postavljenoj saobraćajnij signalizaciji.










