Izvor: Glas javnosti, 25.Jun.2010, 07:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Radovi na autoputu Ub - Lajkovac od 7. jula
LAJKOVAC - Početak radova na deonici Ub - Lajkovac, budućeg autoputa Beograd - južni Jadran, odložen je za 7. jul, saopštila je Skupština opštine Lajkovac. Ranije je bilo najavljeno da će radovi na toj deonici početi 28. juna.
Kako se u saopštenju navodi, predstavnici Ministarstva infrastrukture i opštine Lajkovac razgovarali su o eksproprijaciji zemljišta u selu Nepričava, gde bi 7. jula trebalo da počnu radovi. >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << U Nepričavi bi trebalo da bude izgrađena "dupla petlja" za odvajanje obilaznice ka Lajkovcu i ukrštanje autoputa Beograd - južni Jadran sa magistralnim putem Valjevo - Beograd. Deonica od Uba do Lajkovca duga je 12,5 kilometara, a vrednost radova, koji se finansiraju iz budžeta Srbije, iznosi oko 55 miliona evra.
U toku je postupak eksproprijacije u tri sela na području lajkovačke opštine, kroz koja prolazi budući autoput, a vlasnicima parcela biće isplaćeno 100 evra po aru. Toliko za eksproprisano zemljište plaća i RB "Kolubara" iz Lazarevca za širenje ugljenokopa u lajkovačkoj i ubskoj opštini. Eksproprijacija zemljišta na području opštine Ub započela je tokom mandata ministra infrastrukture Velimira Ilića, na deonici Obrenovac - Ub koja trenutno nije aktuelna.
Tada je sa vlasnicima parcela potpisano 87 ugovora, polovina je isplaćena, a druga polovina je po tužbama vlasnika zemljišta sudski osporena.
Tender za Ub-Lajkovac 28. juna
Izvor: B92, 25.Jun.2010
Beograd -- Tender za izgradnju dela autoputa Beograd-Južni Jadran, na deonici od Uba do Lajkovaca, biti otvoren 28. juna, najavljuje ministarka za NIP...Ukoliko ne bude bilo žalbi učesnika tendera sa radovima bi moglo da se krene za desetak dana, kaže ministarka za NIP Verica Kalanović...Kalanovićeva...










