Izvor: S media, 17.Dec.2010, 17:04 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Poslušali smo revizora!
Ministar Milutin Mrkonjić izjavio je da je Ministarstvo infrastrukture prihvatilo sve preporuke Državne revizorske institucije i dodao da su već ispravljene sve nepravilnosti.
Ministarstvo saobraćaja je iz sopstvenih prihoda isplaćivalo ljude koji su bili angažovani na projektima autoputeva i puteva za lokalnu infrastrukturu i to u više u 90 odsto slučajeva.
Radovi na srpskim železnicama počinju sledeće godine
On je, povodom >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << ocena DRI da je i to ministartsvo sklapalo ugovore o delu mimo propisa, dodao da su ti ljudi, za kojim je Ministartvo imalo potrebu, plaćani preko posebnih komisija kao i da su u komisijama radili i ljudi zaposleni u ministarstvu.
-Nakon ocene revizora, mi smo obustavili plaćanje-rekao je Mrkonjić.
On je dodao i da nikada nisu preneli sredstva Košarkaškog klubu Borac iz Čačka, iako je prethodna vlada opredelila 31 miliona evra za sanaciju čačanske sportske hale, nakon štete koju je pretrpela izgradnjom mosta na Moravi.
-I da smo ih preneli, to bi bilo opravdano- kazao je on.
Komentarišući delove Izveštaja, on je rekao da za Košarkaški klub Borac iz Čačka nije isplaćen ni dinar i da je u izveštaju napravljena greška, a da je odluku o tome donela prethodna vlada.
Mrkonjić: Spreman sam da položim račune
Ministarstvo, kako je navedeno, nikad nije prenelo sredstva pomenuta u izveštaju košarkaškom klubu Borac iz Čačak iako je zaključkom vlade od juna 2008. opredeljen iznos od 31 milion dinara za sanaciju čačanske sportske hale za štetu koju je pretrpela izgradnjom mosta na Moravi.
Mrkonjić je objasnio da su ove godine na preporuku DRI raspisali tender za nabavku obrazaca za medjunarodne dozvole za prevoz i da je posao dobila Narodna banka Srbije, od koje su i poslednjih 11 godina kupovali te obrasce, bez tendera.
Mrkonjić je kazao da je zadovoljan budžetom za infrastrukturu za narednu godinu i dodao da će svi projekti biti završeni.
Projekti uz pomoć ruskog kredita
-Mi smo već obezbedili sredstva iz medjunarodnih finansijskih institucija u vrednosti od 1,2 milijardi evra za Koridor 10- rekao je ministar infrastrukture i dodao da se sada pregovara sa dve kompanije oko izgradnje dela auto puta ka Crnoj Gori (Koridor 11), ali da je jedan deo novca i Srbija obezbedila.
(S media)
Prihvaćene preporuke revizora
Izvor: RTS, 17.Dec.2010
Ministarstvo infrastrukture prihvatilo sve preporuke Državne revizorske institucije, a sve nepravilnosti su već ispravljene, tvrdi ministar Milutin Mrkonjić...Povodom ocena Državne revizorske institucije da je Ministartsvo infrastrukture sklapalo ugovore o delu mimo propisa, ministar Milutin Mrkonjić...
Mrkonjić: Prihvatili smo sve preporuke Državne revizorske institucije
Izvor: Economy.rs, 18.Dec.2010, 02:42
Ministar Milutin Mrkonjić izjavio je danas da je Ministarstvo infrastrukture prihvatilo sve preporuke Državne revizorske institucije (DRI) i dodao da su već ispravljene sve nepravilnosti.






