Izvor: S media, 30.Jul.2010, 14:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Oprez-gužve na putevima Srbije
Gužve na putnim pravcima duž cele Srbije tradicionalno su karakteristične za prelomni vikend izmedju jula i avgusta. Domaći vozači koji planiraju da krenu na put neka računaju na gužve, ili neka putuju u ranijim jutarnjim satima, saznaje S media portal.
Rukovodilac Odeljenja naplate putarine JP “Putevi Srbije” Darko Savić kaže za S media portal da je apel posledica višegodišnjeg iskustva, na osnovu koga se najveći broj vozila u ovoj godini na >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << autoputevima Srbije očekuje za dane vikenda od 30. jula do 1. avgusta, a razlog tome je što se predstojeća smena turista, tj. polazak na odmore i povratak sa odmora, podudaraju sa vikendom.
On savetuje učesnike u saobraćaju da, ako već moraju da putuju tokom vikenda, koriste prepodnevne časove za prolazak kroz naplatne stanice kako bi se izbegle gužve.
Savić ističe da je ljudstvo na naplatnim rampama povećano kako bi se inkasanti smenjivali I efikasnije obavljali posao.
“Na naplatnoj stanici Bubanj potok instalirali smo opremu u još dve kabine, tako das mo protok vozila sa 2000 na sat povećali na 2350 na sat”, dodaje Savić.
Na graničnim prelazima očekuje se gužva
Zadržavanje na svim graničnim prelazima juče je bilo do pola sata, a na najfrekventnijem graničnom prelazu Horgoš nema zadržavanja dužih od 15 minuta kako na ulazu, tako i na izlazu iz zemlje, saopštava Auto-moto savez Srbije.
Medjutim, zbog turističke sezone i smene turista, u narednim danima očekuje se veliki broj vozila na putevima koji vode ka Crnoj Gori, Makedoniji, Bugarskoj i Mađarskoj, napominjuu AMŠ.





