Izvor: Radio 021, 14.Avg.2016, 19:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Na autoputu kod Hanovera pronađene bombe iz II svetskog rata
Izuzetno prometan autoput u blizini nemačkog grada Hanovera zatvoren je danas pošto su tokom građevinskih radova pronađene neeksplodirane bombe iz Drugog svetskog rata.
Specijalizovane ekipe iskopale su jednu britansku bombu, jednu američku protivvazdušnu granatu i jednu neidentifikovanu zapaljivu bombu na tri različite lokacije.
Autoput A2 potpuno je zatvoren, a 7.500 stanovnika obližnjih kuća >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << prinuđeno je da se evakuiše tokom uništavanja prve dve bombe, dok je treća bomba odvezena.
Otkrivanje bombi iz vremena Drugog svetskog rata česta je pojava u Nemačkoj čak i 70 godina posle njegovog završetka, a Hanover je bio jedan od najčešćih ciljeva savezničkih snaga. Na njega je tokom samo jedne noći 1943. godine bačeno više od 260.000 bombi.
Autor: Beta




