Juče na ivici građanskog rata, a danas? VIDEO

Izvor: B92, 25.Jun.2023, 09:59

Juče na ivici građanskog rata, a danas? VIDEO

Situacija oko sedišta Južnog vojnog okruga u Rostovu na Donu je jutros mirna i saobraćaj je obnovljen, javlja ruska agencija RIA Novosti.

Na Telegram kanalu RIA Novosti objavljen je video snimak na kojem se vidi čistač ulica i automobili kako promiču.

Istovremeno, ruska federalna agencija za puteve zatražila je od stanovnika Moskovske oblasti da izbegavaju putovanje autoputem M-4 "Don" do 10 sati po >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << lokalnom vremenu, preneo je Rojters.

Prethodno je ta agencija na Telegramu objavila, ali je taj post u međuvremenu obrisan, da zabrana saobraćaja u Moskovskoj i Tulskoj oblasti ostaje na snazi. Saobraćaj je, u međuvremenu, normalizovan u ostalim oblastima gde je zbog jučerašnjih događaja u Rusiji, bio obustavljen.

Naoružani pripadnici Vagnera su juče krenuli ka Moskvi, ali su pohod obustavili posle dogovora o deeskalaciji.

Pres-sekretar predsednika Ruske Federacije Dmitrij Peskov rekao je u subotu uveče da će Prigožin otputovati u Belorusiju i da će krivični postupak pokrenut protiv njega zbog oružane pobune, biti obustavljen. Kremlj je saopštio da je garancija da će Prigožin moći da ode u Belorusiju reč predsednika Rusije.

Pres služba predsednika Belorusije saopštila je da je Aleksandar Lukašenko razgovarao sa Prigožinom i da je prihvatio njegov predlog da se zaustavi pokret "vagnerovaca" u Rusiji i preduzmu dalje korake za deeskalaciju.

Vagner je u subotu zauzeo štab Južnog vojnog okruga u Rostovu na Donu posle tvrdnji o navodnom raketnim i bombaškim napadima Oružanih snaga Rusije na kampove Prigožinovih boraca, što su demantovali i Ministarstvo odbrane i FSB.

Tokom obraćanja građanima Rusije, predsednik Vladimir Putin nazvao je delovanje "vagnerovaca" zločinačkom avanturom.

Pročitajte još:

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.