Hladnjača smrti: Izbeglice se ugušile u Mađarskoj

Izvor: B92, 04.Sep.2015, 17:53   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hladnjača smrti: Izbeglice se ugušile u Mađarskoj

Austrijska policija je saopštila da ventilacija u kamionu-hladnjači, u kojem su pronađena tela 71 izbeglice na auto-putu u Austriji, nije radila.

Kako se navodi u saopštenju, izbeglice su se vrlo brzo ugušile dok je vozilo još bilo na teritoriji Mađarske.

"S obzirom na broj ljudi i količinu vazduha, smrt je najverovatnije nastupila veoma brzo nakon što su se ukrcali na srpsko-mađarskoj granici“, rekao je šef policije u Gradišću Hans Peter Doskocil, prenosi >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hina.

On je dodao da su izbeglice imale kiseonika samo za sat do sat i po vožnje. Hladnjača je bila hermetički zatvorena, dodao je, a nema nikakvih znakova da su izbeglice pokušale da se oslobode iz vozila.

Policija je saopštila da nijedna od 71 osobe, koliko ih je pronađeno mrtvo, nije identifikovana. U hladnjači je bilo 59 muškaraca, 8 žena i četvoro dece.

"Pronašli smo ukupno 17 putnih dokumenata. Na osnovu njih možemo reći da je to bila mešovita grupa ljudi. Sirijci, Iračani kao i Avganistanci su verovatno bili u hladnjači", rekao je Doskocil.

Dodao je da je pronađeno i 40 telefona i da je policija u kontaktu s ljudima koji kažu da su rođaci žrtava.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Podignute optužnice za smrt 71 migranta

Izvor: Blic, 05.Sep.2015, 14:01

Bugarske vlasti saopštile su danas da su optužili tri osobe u vezi sa smrću 71 migranta čija su tela pronađena u napuštenom kamionu hladnjači na autoputu u Austriji...U saopštenju iz kancelarije bugarskog državnog tužioca navodi se da su tri osobe optužene da su dio organizovane kriminalne...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.