Gradnja obilaznice punom parom

Izvor: B92, 18.Mar.2011, 11:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Gradnja obilaznice "punom parom"

Beograd -- Paralelno sa rekonstrukcijom Gazele, putari su i na saobraćajnici oko Beograda i autoputu. U toku izgradnja petlje u Dobanovcima i od Orlovače do Avalskog puta

Obilaznica oko Beograda ponovo je pod opsadom ekipa Štrabaga, paralelno s rekonstrukcijom Gazele.

Asfalteri su nastavili i zamenu kolovoza na autoputu nedaleko od pumpe Zmaj.

U Putevima Srbije kažu da su gradilišta na obilaznici pre dva-tri dana otvorena na sektorima A1 i A2, od Batajnice >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << do Dobanovaca.

Bageri, "gusenice" i "kandže" sjatili su se pored autoputa na mestu gde bi u oktobru sledeće godine trebalo da bude otvorena petlja "Dobanovci".

Radovi do oktobra

Predstoji rekonstrukcija autoputa od Bubanj potoka do Aerodroma "Nikola Tesla". Putari su već veliki deo posla završili lane, a sada nastavljaju radove. Zona radova na autoputu trenutno je na potezu dugom oko 800 metara u srednjoj traci ka gradu, na pola kilometra od skretanja za put ka Novom Sadu. Vozila se preusmeravaju, pa u pravcu ka Beogradu koriste krajnju levu traku suprotnog smera. Zbog toga je saobraćaj na ovoj deonici povremeno je u zastoju. Do oktobra će ceo potez kroz Beograd dobiti novi asfalt, a putari kažu da će uvek morati da se zatvara jedna strana autoputa.

Druga faza radova, u sklopu koje će biti završena i ova saobraćajnica, počela je pre pet meseci. Trenutno ekipe prokopavaju trasu kojom će proći asfalt, premeštaju zemlju i pripremaju teren.

Mehanizacija se "prostire" i na potezu od petlje "Orlovača" do Avalskog puta, sektor B-5.

"Ovde se radi u dužini od 5,4 kilometra i za ove poslove Putevi Srbije su lane obezbedili sredstva iz kredita Evropske investicione banke u iznosu od 40 miliona evra”, kažu u Putevima Srbije.

"U decembru prošle godine sa kompanijama Primorje i "Ratko Mitrović – Niskogradnja" potpisali smo ugovor za projektovanje i građenje mostova "13", "14" i "15" na trasi od Ibarske magistrale do Avalskog puta. Radovi obuhvataju projektovanje, odnosno izradu glavnog projekta, kao i izgradnju mostova poluautoputskog profila - zemljane, radove od betona, metala, završne i ostale”, dodaju u tom preduzeću.

Prvi most, preko Kijevskog potoka, biće izgrađen u dužini od 555 metara, sledeći je dugačak 73 metra, a treći, od 661 metar, premostiće Topčidersku dolinu. Ukupna dužina mostova iznosi 1.289 metara.

Novac neophodan za izgradnju sektora 6, od Avalskog puta do Bubanj potoka, u iznosu od 80 miliona evra, Putevi Srbije planiraju da obezbede iz kredita Evropske investicione banke.

Takođe navode da dalje izvođenje radova u novom tunelu "Straževica" zavisi od raspoloživih finansijskih sredstava. Za izmirivanje obaveza prema izvođaču angažovanom na izgradnji ovog tunela, kompaniji Energoprojekt, nadležno je Ministarstvo za Nacionalni investicioni plan.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.