Izvor: SEEbiz.eu, 07.Nov.2016, 10:16 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Čadež: Važan svaki kilometar autoputa
BEOGRAD - Otvaranje autoputa Ljig-Preljina dobro je za privlačenje investicija, jer oni očekuju dobru infrastrukturu, koja znači jeftiniji transport i konkurentnost robe.
"Dovoljno je da pogledate mapu Srbije i da uporedite gde su dosadašnje investicije, strane i domaće. Kada krenete od Subotice do Niša, one jesu vezane za autoput ili blizinu autoputa", izjavio je predsednik PKS Marko Čadež za RTS. >> Pročitaj celu vest na sajtu SEEbiz.eu <<
To je, kako kaže, logično, jer investitor očekuje dobru infrastrukturu, koja za njega znači jeftiniji transport i konkurentnost proizvoda.
Prema njegovim rečima, potencijalni investitori se u razgovorima uvek interesuju za dva glavna pitanja - kvalifikovana radna snaga i dobra infrastruktura.
"Ne treba mnogo nauke da se objasni da svaki novi kilometar puta, izgrađeni koridor, svaka nova veza jeste dobra za investicije. Kada gledaju lokacije, investitori gledaju one infrastrukturno dobro povezane", rekao je Čadež.
Predsednik PKS ističe i da je otvaraje autoputa posebno dobra prilika za Moravički okrug i zapadnu Srbiju, da privuče više stranih investitora, s obzirom da je nedostatak dobre infrastrukture bilo "ograničenje" tog kraja.
"Investitori gledaju koja je perspektiva tog pravca, a ovde jeste perspektiva povezivanje zapadne Srbije, i dalje ka jugu, ka Jadranu. Kada projektujete posao, ne radite to na dve godine, već na duži period, gledate kako će se razvijati poslovni ambijent", rekao je Čadež.







