Ulični teatar iz Velike Britanije na Belefu

Izvor: S media, 16.Jul.2009, 16:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ulični teatar iz Velike Britanije na Belefu

U pozorišnom programu Beogradskog letnjeg festivala (Belef) u naredna tri dana učestvovaće britanska trupa "Natural theatre company", koja će svoje performanse izvoditi na Adi Ciganliji, u Skadarliji i na Trgu Republike.

Kako je najavio selektor tog programa Pol Marej, reč je o šou-predstavama čiji sadržaj nije zacrtan unapred već se radja na licu mesta, iz interakcije sa publikom.

Performansi imaju >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << definisane samo likove, odredjene karaktere, nekada i neobične poput vanzemaljca, ali i moguće - kao što su nevesta ili prostitutka. Oni dolaze na neku lokaciju i kroz reagovanje prisutnih počinje da se stvara "priča", odnosno scenski dogadjaj.

Trupa postoji od 1970. godine i bavi se produkcijom originalnih komedija u nizu različitih situacija.

Poznata je širom sveta, jer je svoje duhovite performanse na otvorenom izvodila na gostovanjima u čak 66 zemalja. Specifičan stil, zasnovan na ekscentričnim likovima i vizuelnom humoru čini da ova trupa prevazilazi kulturne i jezičke barijere.

Članovi "Natural theatre company" animiraće beogradsku publiku od 17. do 19. jula tri puta dnevno - na Adi u podne, u Skadarliji u 17 sati i na Trgu Republike u 21 sat.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.