Izvor: Blic, 02.Mar.2012, 18:50 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pomoć i zaposlenje za učenike sa invaliditetom
JP “Ada Ciganlija” će ubuduće pomagati u zapošljavanju učenika sa invaliditetom. Ovo je dogovoreno na današnjem sastanku sa predstavnicima Škole za osnovno i srednje obrazovanje „Sveti Sava“ iz Umke, čiji će đaci biti u prilici da rade na održavanju zelenih površina tokom sezone, a biće im obezbeđen i štand na glavnom šetalištu pored Savskog jezera >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << gde će moći da prodaju rukotvorine koje sami prave u školskim radionicama.
Na ovaj način će posetioci Ade Ciganlije biti u prilici da ih kupe, i tako pomognu ovim mališanima koji, pored redovne nastave, pohađaju i krojačke i radionice sitoštampe, kao i za izradu predmeta od keramike. Od novca dobijenog od prodaje, oni će kupovati materijal koji im je neophodan za rad.
- Dogovorili smo se da unapredimo dosadašnju saradnju i damo doprinos rešavanju problema dece i mladih sa invaliditetom, koji često nisu u prilici da nađu zaposlenje i postanu ravnopravni članovi društva. Ova škola je posebna i zbog toga što učenici u okviru velikog broja radionica, razvijaju kreativni rad i maštu, i mi želimo da im pomognemo da nastave sa svim svojim aktivnostima tako što ćemo im omogućiti da od svog rada ostvare i prihod – rekao je Zoran Gajić, direktor JP „Ada Ciganlija".
Školu za osnovno i srednje obrazovanje „Sveti Sava" u Umci pohađa 160 đaka, dok u domu škole živi 80 učenika. Nastavni program je takav da podrazumeva i obrazovanje i osposobljavanje za rad lako mentalno ometenih učenika.
Sastanku su prisustvovali i predstavnici desetak malih i srednjih preduzeća kako bi se upoznali sa mogućnostima angažovanja učenika ove škole.








