NA ADI ZATVORENO PRVENSTVO EVROPE U KAJAKU

Izvor: Kurir, 19.Jun.2011, 22:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

NA ADI ZATVORENO PRVENSTVO EVROPE U KAJAKU

BEOGRAD - Svečanom ceremonijom zatvaranja na Adi Ciganliji u Beogradu u nedelju je završeno prvenstvo Evrope u kajaku i kanuu, na kojem je od 17. do 19. juna učestvovali preko 650 takmičara iz 38 država.

Najviše uspeha imali su predstavnici Mađarske sa ukupno 11 osvojenih medalja - šest zlatnih, tri srebrne i dve bronzane. Na drugom mestu je Belorusija sa 13 medalja (5, 5, 3), dok su trećeplasirani takmičari Nemačke osvojili devet medalja (4, 4, 1).

Srbija >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << je sa jednom srebrnom medaljom Antonije Nađ u trci K-1 na 1.000 metara zauzela ukupno 15. mesto među 18 evropskig država koje su osvojile medalje.

"Organizacija prvenstva Evrope zahtevala je mnogo truda, rada i posvećenosti. Smatram da bi upravo ovaj šampionat mogao da bude i preporuka Srbije za organizovanje drugih takmičenja koja su pred nama. Hvala Evropskoj kajakaškoj asocijaciji na ukazanom poverenju, ali i svima koji su učestvovali u organizaciji prvenstva", izjavio je predsednik Kajakaškog saveza Srbije Mirko Nišović.

Naredna velika smotra kajakaša i kanuista biće prvenstvo sveta, od 18. do 21. avgusta u Segedinu. To takmičenje istovremeno će biti kvalifikaciono za učešće na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.