CG: Nema zainteresovanih za plaže

Izvor: B92, 16.Okt.2009, 14:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

CG: Nema zainteresovanih za plaže

Podgorica -- Tenderi za turističku valorizaciju ulcinjske Velike plaže i ostrva Ada Bojana biće poništeni jer u predviđenom roku nije dostavljena nijedna ponuda.

Rok za prijavljivanje interesovanja istekao je danas u 17 sati, dok je, da je bilo prijava, do 15. februara naredne godine trebalo dostaviti konačne, obavezujuće ponude. Iz Vlade su agenciji Mina-business saopštili da će za Veliku plažu vjerovatno biti raspisan novi tender, ali pojedinačno za svih pet >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << modula.

Tendersku dokumentaciju za dugoročni zakup Velike plaže i Ade Bojane, kako je ranije objavljeno, otkupila je jedino kompanija Hydra Properties, u javnosti često povezivana sa vladarskom porodicom Al Nahjan iz Abu Dabija.

Poziv za prijavljivanje interesovanja za razvoj kompleksa i dugoročni zakup Velike plaže Vlada je raspisala krajem marta. Istog dana je raspisan oglas i za zakup ostrva Ada Bojana, na 90 godina, sa obavezom izgradnje i upravljanja ekskluzivnim turističkim kompleksom.

Rokovi za prijavu učešća na tenderima za valorizaciju Velike plaže i Ade Bojane produžavani su dva puta.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.