Završen štrajk u katastru

Izvor: Radio 021, 23.Dec.2015, 00:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Završen štrajk u katastru

Potpredsednica Vlade Srbije Zorana Mihajlović, direktor Republičkog geodetskog zavoda (RGZ) Borko Drašković i predstavnici tri reprezentativna sindikata RGZ, potpisali su večeras Sporazum kojim je okončan štrajk u toj instituciji.

U sporazumu se konstatuje da su se ispunjenjem dela zahteva zaposlenih stekli uslovi za okončanje štrajka i da će sutra sve filijale zavoda raditi normalno, saopštio je >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << kabinet potpredsednice vlade.

Sporazum predviđa da će Pravilnik o unutrašnjoj organizaciji i sistematizaciji radnih mesta u RGZ biti urađen nakon što radna grupa, čije je osnivanje dogovoreno, uradi predlog za reformisanje katastra.

Potpisanim sporazumom poslodavac se, između ostalog, obavezao da će se racionalizacija radnih mesta sprovoditi samo na principu dobrovoljnosti i usaglašenih kriterijuma sa sindikatima potpisnicima, navedeno je u saopštenju.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.