Izvor: B92, 04.Avg.2010, 14:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Završen štrajk u "Dnevniku"
Novi Sad -- Predstavnici Vlade Vojvodine i štrajkača iz "Dnevnik holdinga" potpisali su protokol o načinu prestanka štrajka u tom preduzeću.
Radnici holdinga, prvenstveno štamparije su, sa prekidima, mesecima u štrajku, a odnedavno je dvoje njih započelo i štrajk glađu.
Imali su više zahteva, među kojima su najvažniji da im budu isplaćene bar tri od zaostalih deset zarada i da dobiju garancije da će plan restruktuiranja "Dnevnik holdinga", >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << koji im je usmeno predočen, biti i sproveden.
Pokrajinski sekretar za rad Miroslav Vasin kaže da protokol podrazumeva mnogo obaveza, prvenstveno vezano za pokretanje procesa proizvodnje, započinjanje poslovanja preduzeća po tržišnim principima, kao i pružanje mogućnosti da zaposleni svojim radom obezbede sebi platu.
Predsednik Organizacije samostalnih sindikata Stevan Tomin, koji je bio u štrajku glađu, ocenio je da je potpisivanje protokola dokaz da će pokrajinska vlada stati iza AD "Dnevnik holdinga" i izrazio nadu da će se što pre otpočeti sa radom.
Vlada Vojvodine planira da proda jednu montažnu halu u krugu "Dnevnik holdinga" i tako zaradi oko 150 miliona dinara koji će biti iskorišćeni za plate, socijalni program, nabavku novih mašina i repromaterijala.














