Štrajk u SC “Šumice”, mesecima ne primaju plate

Izvor: Večernje novosti, 11.Dec.2013, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Štrajk u SC “Šumice”, mesecima ne primaju plate

TRIDESETAK zaposlenih u Sportskom centru "Šumice", koji već mesecima ne primaju platu, u utorak su nakratko stavili "katanac" na vrata ove ustanove. Promrzli radnici, nezadovoljni radom direktora Ivana Bakića, stupili su u štrajk upozorenja i zatvorili vrata centra na pola sata. "Šumice" je za mesec dana dva puta ostajalo bez struje zbog duga od oko 12 miliona dinara, a od pre tri dana ni radijatori ne greju. Osim ovih, mnogo >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << veći problem za zaposlene su neisplaćeni lični dohoci u proteklih pet meseci i to što, kako kažu, nemaju osnovna sredstva za rad. Direktor je pred radnike izašao tek u utorak, održan je i sastanak na kojem je sa radnicima razgovarao Aleksandar Savić (SNS), član Veća Opštine Voždovac, i tom prilikom obećana je isplata dela duga. Stanje u SC "Šumice" je izuzetno teško, ali je po svemu sudeći u slučaj upletena i politika pošto se predstojećeg vikenda održavaju lokalni izbori na Voždovcu.

Nastavak na Večernje novosti...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.