Izvor: B92, 18.Maj.2010, 19:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štrajk radnika RTV Priština
Zvečan -- Oko 150 radnika Televizije Priština, koji rade u nekoliko radio i TV stanica u srpskim sredinama na Kosovu, stupili su u štrajk.
Direktor RTV Priština Zvonimir Miladinović kaže da su radnici stupili u štrajk zbog neisplaćenih zarada i nerešenog statusa te medijske kuće.
Miladinović je u izjavi za agenciju Beta naveo da radnicima nije isplaćen drugi deo martovske i prvi deo aprilske plate.
"Vlada još nije odlučila šta >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će uraditi sa medijima čije je stvaranje sama inicirala pre devet godina, a situaciju je dodatno otežala pravno neutemeljena odluka, kojom je Generalni direktor RTS-a radnike tog dela preduzeća ostavio već drugi mesec bez plata", naveo je Miladinović.
Prema njegovim rečima, štrajk se za sada svodi na smanjenje emitovanja programa u zakonskim okvirima - emituju se kraće vesti i obaveze vezane za izbore koji će se u Kosovskoj Mitorvici odžati 30. maja.
"Na ovaj korak odlučili smo se zbog neisplacenih zarada i nerešenog statusa. Ministarstvo za Kosovo i Metohiju pokušava da pronađe rešenje i u skorije vreme očekujemo da Vlada Srbije odluči šta će biti sa nama ili ćemo štrajk radikalizovati", rekao je Miladinović.
Radnici TV Priština će do četvrtka, 20. maja odlučiti da li će sa porodicama doći pred Vladu Srbije ili će štrajkovati glađu u prostorijama u Zvečanu TV Most, Gračanici Radio Gracanica i Šilovu (TV Puls).



