Izvor: Blic, 30.Okt.2009, 11:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Štrajk glađu u „Dnevniku“
NOVI SAD - Deo zaposalenih u „Dnevnik-štampariji" i „Dnevnik-holdingu" u Novom Sadu počeo je juče da štrajkuje glađu ispred portirnice i ispred kancelarije generalnog direktora kako bi izrazili nezadovoljstvo uslovima rada.
U međuvremenu, deo ranika i sindikalno vođstvo održali su protest isped zgrada Izvršnog veća i pokrajinske Skupštine da bi skrenuli pažnju na svoje probleme. Na njih je ukazao predsednik Samostalnog sindikata Steva Tomin, a to su >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << pre svega neisplaćene višemesečne zarade i nepovezani radni staž od 2005. godine do danas. Tomin je posetio da protestuju od jula. Pošto do danas, uprkos u više navrata datim obećanjima osnivača - Skupštine AP Vojvodine, konkretnih rešenja nema, protest će drastično radikalizovati do ispunjenja zahteva. Ukoliko zahtevi ne budu ispunjeni, Tomin je najavio radikalizaciju protesta, pre svega blokiranje glavnih saobraćajnica u gradu.










