Serija A: Štrajka (ne)će biti

Izvor: S media, 26.Okt.2010, 22:49   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serija A: Štrajka (ne)će biti

Pregovori čelnika Serije A i Sindikata fudbalera prekinuti su i ne zna se kada će biti nastavljeni. Fudbaleri za novonastalu situaciju krive drugu stranu i najavljuju aktivaciju odložene odluke o štrajku.

Krajem prošlog meseca dve strane su se dogovorile da ne bude ranije najavljenog štrajka upozorenja. Igrači su tada upozorili čelnike Lige da će stupiti u štrajk ako do 30. novembra ne bude postignut dogovor.

Predsednik Serije A Mauricio Bereta zatražio >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << je od predsednika Fudbalskog saveza Italije Đankarla Abetea da interveniše i natera sindikat igrača na nove pregovore.

- Mi smo otvoreni za sve vrste razgovora, ali je Serija A podigla zid ispred nas i ne pokazuje želju da pregovara. To što oni pričaju je čista demagogija, a počinje da liči i na diktaturu - rekao je fudbaler Milana Masimo Odo, koji je prošlog meseca i najavio štrajk upozorenja.

Odo je naveo da se stavovi sindikata i rukovodstva lige potpuno razlikuju.

- Pričamo o pravima radnika, o tome da li svaki fudbaler može da odabere gde će da igra - dodao je Odo.

Predsednik Serije A Bereta naveo je da su dosadašnji pregovori bili neozbiljni.

- Možda je ovakvo ponašanje i deo taktike igrača. Ne možemo, kao do sada, da na svakih 15 dana razgovaramo po dva sata. Potrebni su nam ozbiljni, danonoćni pregovori - smatra Bereta.

Sindikat fudbalera najavljuje štrajk

Krasić suspendovan

Vučiniću prekipelo

Igrači zahtevaju da potpišu kolektivni ugovor i traže da fudbaleri kojima ugovor uskoro ističe mogu sami da biraju da li će promeniti klub, kao i da zbog tih odluka ne trpe šikaniranje uprava klubova.

U prošlosti je bilo dosta pretnji štrajkovima u Seriji A, ali su one realizovane samo jednom. To se desilo u martu 1996. godine, kada su igrači odbili da odigraju jedno kolo prvenstva.

I tada je među problemima koje su mučili profesionalne fudbalere bila nemogućnost da slobodno utiču na izbor kluba.

Nastavak na S media...



Povezane vesti

Igrači ponovo prete štrajkom

Izvor: RTS, 26.Okt.2010

Italijanskom fudbalskom prvenstvu ponovo preti štrajk igrača, pošto su pregovori čelnika Serije A i Sindikata fudbalera prekinuti i ne zna se kada će biti nastavljeni. ..Krajem prošlog meseca dve strane su se dogovorile da ne bude ranije najavljenog štrajka upozorenja. Igrači su tada upozorili...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.