Sarkozi rasipnik u velikom stilu

Izvor: S media, 31.Okt.2011, 14:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sarkozi rasipnik u velikom stilu

Nikola Sarkozi biće u žiži svetske javnosti, kao domaćin susreta zemalja G20 u Kanu. Probleme u evrozoni malo je verovatno da će ublažiti Azurna obala, kao ni Sarkozijevu ljubav prema raskošnom životu.

Francuski predsednik Nikola Sarkozi ugostiće krajem sedmice lidere 20 najvećih svetskih ekonomija, kao domaćin sastanka G20 u Kanu. Sarkozi, koji je prošle nedelje dočekao svoj predsednički Eirbas A330, vredan 300 miliona funti, sigurno će i u >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << Kan stići u velikom stilu.

Francuska zemlja milionera

Špindeleger kritikuje Merkelovu i Sarkozija

Francuska: Štrajk zbog mera štednje

Ekskluzivni avion

Predsednički avion je po mnogim stvarima jedan od najekskluzivnijih aviona koji je svet dosad video. Samo nameštanje enterijera spavaće sobe i kupatila, koštalo je 250.000 funti, dok vrata sa zvučnom izolacijom na spavaćoj sobi košataju milion funti. To je prvi mlazni avion u istoriji sa instaliranom furunom za hleb, a taj luksuz koštao je oko 65.000 funti.

Za Sarkozija će dolazak u Kan biti udoban i ispunjen mirisom svežeg hleba, ali obrnuto je proporcionalan svemu što poslednjih sedmica pokušava da poruči na svojim učestalim sastancima s evropskim liderima i obraćanjem javnosti stavom heroja koji spašava evrozonu.

Građani mu dosta oprostili

Predsedniku francuske građani su mnogo toga oprostili, ali kako je predsednička kampanja u toku , u državi raste nezadovoljstvo zbog predsednikove neprimerene ljubavi prema skupim stvarima, a to plaćaju poreski obveznici. Sarkozi i Karla Bruni imaju brojne rezidencije, u kojima ih služi brojna posluga, a to svake godine košta nekoliko miliona eura.

Karla Bruni voli cveće na račun naroda

Poznato je da prva dama Francuske voli cveće i često se može videti s velikim buketima ispred Jelisejske palate, a ta njena ljubav poreske obveznike košta 660 funti dnevno, odnosno 241.000 funti godišnje, što je podatak koji je šokirao Francuze pošto je godišnji račun cvećara izašao u javnost.

Susret u Kanu možda će imati tematiku štednje, ali ako je suditi prema ranijim susretima državnika čiji je domaćin bio Sarkozi, biće sve samo ne uspešan primer štednje. Tokom šestomesečnog francuskog predsedanja EU Sarkozi, neosporno dobar domaćin, šokirao je Francuze podatkom da je na gostoprimstvo evropskih lidera potrošio 160 miliona funti.

Francuzi mogu samo da nagađaju o ekscentričnosti predsednika

Francuzi mogu samo da nagađaju o ekscentričnosti svoga predsednika, zbog zakona o privatnosti koji štiti političare od medija, detalji o tome gde odlazi novac poreskih obveznika obavijeni su velom tajne.

Ipak, vremena u kojima se nalazi Francuska možda će ohladiti ljubav prema tajnosti. Za državu u kojoj je stopa nezaposlenosti 10%, a javni dug iznosi rekordnih 85% BDP-a, odnosno 1,6 milijardi funti, tajne o finansijama sve su samo ne poželjne.

(Jutarnji.hr)

Nastavak na S media...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Sarkozi bahatiji od bliskoistočnih diktatora

Izvor: Vesti-online.com, 31.Okt.2011

Francuski predsednik Nikola Sarkozi ima nadimak Blink-Blink zbog neverovatnog luksuza kojim se okružio, i sve to od novca poreskih obveznika. Pred sastanak Grupe G20, koji će se ovih dana održati u Kanu, francuski mediji se bave time kako će njihov predsednik govoriti o štednji kada se zna da njegova...

Nastavak na Vesti-online.com...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.