Putari u protestnoj šetnji

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Apr.2011, 12:31   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Putari u protestnoj šetnji

BEOGRAD -

Zaposleni u Preduzećima za izgradnju puteva "Beograd", Vranje", "Niš" , "Kragujevac", koji su u štrajku, okupili su se jutros ispred upravne zgrade na Voždovcu, odakle su otpočeli protestnu šetnju beogradskim ulicama.

Oko 700 radnika okupilo se oko devet časova u Viskoj ulici ispred zgrade "Nibens Grupe", kojoj preduzeća pripadaju, >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << a odatle su krenuli Ustaničkom ulicom, pa dalje, kako su najavili, Bulevarom oslobođenja i preko Trga Slavija ka zgradi vlade u Nemanjinoj ulici.

"Očekujemo da nam se pridruži još 400 kolega putara iz unutrašnjosti, kako bismo zajedno protestovali zbog neisplaćenih zarada i regresa iz 2009. i 2010. godine", rekao je predsednik štrajkačkog odbora PZP "Beograd" Bojan Jeftović.

Prema njegovim rečima, radnici će predati Ministarstvu za infrastrukturu i energetiku, kao i Ministarstvu rada i socijalne politike zahteve za preispitivanje privatizacije tog preduzeća.

Zaposleni su razočarani, kako kažu, neodgovornim ponašanjem i lošom politikom odgovornih lica, koji su doveli preduzeće u totalnu blokadu.

Policija obezbeđuje protestni skup, za sad nema incidenata, a saobraćaj je potpuno obustavljen u ulicama kojima se kreću šetači.

Zaposleni u PZP "Beograd" počeli su štrajk poslednjeg dana marta, kada se na Voždovcu okupilo oko 800 radnika i tada su ukazali da su sa problemima oko neisplaćenih zarada i lošim uslovima rada suočeni putari "Nibens Grupe" u celoj Srbiji.
Pogledaj vesti o: Kragujevac

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.