Izvor: B92, 06.Jan.2010, 17:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pregovori Vlade i EPS-a u petak
Beograd -- Štrajkački odbor Sindikata radnika EPS-a nastaviće 8. januara pregovore sa predstavnicima Vlade, kako bi usaglasili stavove o zahtevima zaposlenih u EPS-u.
Sindikat ističe da su sastanci organizovani kako bi se razgovaralo o zahtevima zaposlenih u EPS-u, koji su najavili da će započeti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << štrajk u januaru ove godine, ukoliko se njihovim zahtevima ne izađe u susret.
Sindikat radnika EPS-a traži da se uveća masa zarada za 2010. godinu za 20 odsto u odnosu na masu zarada koja je bila predviđena Planom poslovanja EPS-a za ovu godinu.
Taj sindikat zahteva i isplatu toplog obroka u iznosu od 5.000 dinara, isplatu regresa u visini jedne prosečne zarade u EPS-u, kao i da se pretplata za Radio-televiziju Srbije (RTS) otkloni sa računa za struju.
Sindikat radnika EPS-a zahteva i potpisivanje kolektivnih ugovora na osnovu predloga koji je napravio sindikat, njihovo aktivno učešće u reorganizaciji kompanije, koje bi bilo u interesu svih zaposlenih u toj firmi i analizu opravdanosti izdvajanja iz EPS-a delatnosti koje nisu vezane za osnovno poslovanje.
U pregovorima učestvuju Ministarstvo energetike, sindikat EPS-a, predstavnici Ministarstva rada i socijalne politike, Agencije za privatizaciju, poslovodstva EPS-a, predsednik Upravnog odbora EPS-a, kao i predstavnici resornog ministarstva.






