Izvor: B92, 14.Apr.2010, 18:55 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Otkazan štrajk u Španiji
Udruženje profesionalnih fudbalera Španije (AFE) otkazalo je štrajk koji je bio zakazan za predstojeći vikend.
Štrajk je prošle sedmice bio zakazan zbog velikih problema koji sa isplatom zarada imaju fudbaleri u svim ligama, osim Primere. Posle trodnevnih sastanaka sa čelnicima Fudbaske federacije Španije, Udruženje je saopštilo da je štrajk otkazan, pa će od 16. do 19, aprila ipak biti igrane utakmice u sve četiri profesionalne lige. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
"Imali smo seriju sastanaka i došlo je do odredjenog pomaka u pregovorima. U znak dobre volje, odlučili smo da opozovemo štrjak, a naši dalji koraci zavisiće od realizacije dogovorenog", rekao je predstavnik za štampu Udruženja Luis Rubijales.
Prema njegovim rečima, igračima u nižim ligama klubovi duguju više miliona evra, a fudbaleri iz Primere spremni su da pruže punu podršku svojim kolegama.
















