Nezadovoljni i lekari

Izvor: Blic, 07.Feb.2011, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nezadovoljni i lekari

BEOGRAD - Predsednik Sindikata lekara i farmaceuta Dragan Cvetić je izjavio da je stanje u primarnoj zdravstvenoj zaštiti "haotično i nema ideje kako da se reše problemi".

Anesteziolog Cvetić je za B92 rekao da će sindikat tražiti povećanje plata, ako vlada Srbije to odobri zaposlenima u javnom sektoru, koji štrajkuju, jer su zdravstveni radnici "veoma nezadovoljni, ne samo zaradama".

Vlada je ponudila povišicu plata od dva odsto, a iz Sindikata lekara i farmaceuta poručuju da je to "uvreda zdravog razuma", dok je Novi sindikat zdravstva Srbije

najavio mogući štrajk.

Nastavak na Blic...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.