Kolaps u Evropi, štrajkuje prevoz

Izvor: B92, 22.Apr.2015, 10:09   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Kolaps u Evropi, štrajkuje prevoz

Saobraćaj u glavnom gradu Belgije biće u prekidu zbog štrajka radnika javnog prevoza, učitelja i poštara. I u Berlinu milioni putnika u problemu zbog štrajka.

Saobraćaj u glavnom gradu Belgije će biti u prekidu zbog štrajka radnika nacionalne železnice, autobuskog prevoza i metroa, nezadovoljnih merama štednje.

Jednodnevni štrajk zaposlenih u javnom sektoru trajaće do ponoći.

Međunarodni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vozovi Eurostar prema Briselu takođe danas neće saobraćati, ali će veza između Londona i Pariza normalno funkcionisati.

Neće ići ni brzi vozovi Talis ka Amsterdamu, Kelnu i Parizu.

Vazdušni saobraćaj u Briselu neće biti poremećen, mada će sam dolazak do aerodroma biti otežan.

U štrajku učestvuju i poštari, prosvetni radnici i neke policijske i vatrogasne službe.

I nemačke mašinovođe u borbi za povećanje zarada od pet odsto i smanjenje radnog vremena za sat nedeljno, uz ograničenje prekovremenog rada, stupili su od noćas u 43- časovni štrajk, kojim su, kako prenose nemački mediji danas, pogođeni milioni putnika.

U nadregionalnom saobraćaju će, umesto 805, biti angažovano 244 voza, a trenutna situacija je, prema informacijama iz nemačke železnice stabilna. Kada je reč o regionalnom i lokalnom saobraćaju, očekuje se da će danas i sutra, u vreme štrajka, saobraćati od 15 do 60 odsto vozova.

Kada je reč o teretnom saobraćaju, mediji navode da će tu štrajk, čija je osnova desetomesečni konflikt u dogovoru o tarifi između železnice i sindikata, trajati do petka pre podne.

Ovo je po redu sedmi štrajk mašinovođa u desetomesečnoj borbi za bolje uslove rada, podsećaju mediji i prenose procene privrednika da će štete od štrajka biti milionske i da će on posebno pogoditi nemački istok.

.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.