Izvor: B92, 19.Okt.2010, 13:10   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Delimično nastavljen štrajk

Beograd -- Zaposleni u sudskoj administraciji danas su delimično nastavili štrajk uz minimum procesa rada i postupaju samo na hitnim slučajevima.

Posle pregovora predstavnika Sindikata zaposlenih u pravosudnim organima i Ministartsva pravde zaposleni u pojedinim sudovima obustavili su štrajk.

Deo sindikata prihvatio je u ponedeljak predlog Ministarstva pravde za rešavanje njihovih problema.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << />
Prema podacima Ministarstva pravde, zaposleni u sudskoj administraciji i dalje su u štrajku u 84 suda i tužilaštva u Srbiji, dok u 102 organa nema štrajka.

Zaposleni koji i dalje štrajkuju čekaju nastavak pregovora u koji će biti uključeno i Ministarstvo finansija.

Sindikat je odbio predlog Ministarstva pravde za povećanje zarada od oko 30 odsto od 1. januara 2011. i isplatu stimulacija od 6.600 dinara do kraja godine, jer traži jedinstvenu cenu za obračun zarada u pravosudnim organima, odnosno da svi imaju osnovicu kao sudije i tužioci, u iznosu od 28.000 dinara. Zbog štrajka sudske administracije suđenja su odlaganja izuzev u hitnim predmetima.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.