Brajant u Evropi?

Izvor: RTS, 12.Feb.2011, 19:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Brajant u Evropi?

Kobi Brajant ne isključuje mogućnost da u slučaju NBA "lokauta" zaigra u nekom od evropskih klubova. Brajant je istakao da bi Italija, iz privatnih razloga, verovatno bila najbolja solucija.

Kobi Brajant izjavio je da ne isključuje mogućnost da zaigra u Evropi u slučaju pauze u NBA ligi koji bi usledila kao rezultat "lokauta".

Nakon utakmice protiv >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Nju Jork Niksa Brajant je, nakon pitanja jednog novinara iz Evrope, rekao kako "ne bi imao ništa protiv da zaigra u Evropi".

Pitanje u ovom trenutku deluje iluzorno ali sve su učestaliji navodi u američkim medijima o mogućem "lokautu", iliti štrajku igrača uoči naredne sezone. Nju jork dejli njuz (New York Daily News) prenosi izjavu jednog neimenovanog Brajantovog saigrača koji tvrdi da Brajant "ozbiljno razmatra igranje u Evropi ako do štrajka dođe".

Pitanje koje je usledilo bilo je vezano za eventualnu destinaciju.

"Ne ja nisam vezan, ja sam slobodan. Ne znam, svi znate da volim Italiju, tamo sam odrastao", rekao je Brajant ne zaboravivši da pomene da je od šeste do dvanaeste godine živeo živeo u Rijetiju, Ređo Emiliji i Ređo Kalabriji.

Sadašnji sporazum igrača i lige ističe 30. juna. Predstavnici Asocijacije igrača i 30 vlasnika lige trebalo bi da se sastanu tokom Ol Star vikenda kada bi trebalo da utanače detalje oko novog ugovora.

Poslednji, za sada, "lokaut", treći u NBA istoriji, dogodio se u sezoni 1998/1999.

Nastavak na RTS...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.