Izvor: Beta, 06.Okt.2014, 11:43 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Postignut dogovor sa sindikatom policije
BEOGRAD, 6. oktobra 2014. (Beta) - Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović izjavio je u ponedeljak da očekuje da će, po završetku štrajka dela policije, do kraja oktobra biti zaključen novi kolektivni ugovor za pripadnike MUP-a.
Kako se navodi u saopštenju MUP-a, Stefanović je danas razgovarao sa predstavnicima Nezavisnog sindikata policije koji su u nedelju uveče prekinuli štrajk.
Tom prilikom >> Pročitaj celu vest na sajtu Beta << ministar je izrazio nadu da će se problemi ubuduće rešavati isključivo socijalnim dijalogom.
"Sutra ćemo nastaviti razgovore o zaključenju novog kolektivnog ugovora za pripadnike Ministarstva unutrašnjih poslova. Očekujem da do kraja oktobra završimo razgovore i sa predstavnicima dva reprezentativna sindikata potpišemo kolektivni ugovor", rekao je Stefanović.
Ministar je istakao da problemi očigledno postoje, bilo da je reč o isplati zaostalih troškova ili uniformama koje godinama nisu kupovane.
"Pokušaćemo da jedan deo problema rešimo do kraja godine. Deo uniformi biće podeljen po planu koji je dogovoren, a razgovaraćemo i o isplati zaostalih troškova. Verujem da će policajci shvatiti u kakvom je stanju država i zašto nije moguće nešto uraditi u punom obimu, iako bih to voleo", rekao je Stefanović.
Po rečima ministra, finansijska situacija nije takva zbog sadašnje vlade, ali će se ona truditi da pokaže pripadnicima policije šta realno može da se uradi.
Predsednik Nezavisnog sindikata policije Velimir Lukić izrazio je zadovoljstvo što je nastavljen socijalni dijalog. "Dogovorili smo se o realizaciji naših zahteva i mislim da će svi posle štrajka i nastavka dijaloga biti veoma zadovoljni", ocenio je Lukić.
Član predsedništva tog sindikata Veselin Nikolić rekao je agenciji Beta da je dogovoreno ispunjenje 80 odsto njihovih štrajkačkih zahteva.
On je kazao da se su "policajci svesni situacije u kojoj se zemlja nalazi" i da se socijalni dijalog nastavlja, jer još nema dogovora o izuzimanju policije od najavljenog smanjenja plata u javnom sektoru.
Kako je Nikolić naveo, uskoro će policajci dobiti nove čizme, a do 10. decembra 10.000 policajaca bi, po dogovoru, trebalo da dobije nove uniforme.
Nezavisni sindikat policije i još dva policijska i jedan sindikat vatrogasaca, započeli su štrajk 26. septembra zbog lošeg materijalnog položaja zaposlenih.
Pogledaj vesti o: Štrajk policije













