SEDAM GOLOVA ARSENALA U POBEDI PROTIV BLEKBURNA

Izvor: Kurir, 04.Feb.2012, 20:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

LONDON - Fudbaleri Arsenala pobedili su danas u Londonu Blekburn sa 7:1 u prvoj utakmici 24. kola prvenstva Engleske.

LONDON - Fudbaleri Arsenala pobedili su u Londonu Blekburn sa 7:1 u prvoj utakmici 24. kola prvenstva Engleske.

Trostruki strelac za domaći tim bio je kapiten Robin van Persi, u 2, 38. i 62. minutu. Dva gola postigao je Aleks Okslejd Čemberlejn, u 40. i 54, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << a po jedan Mikel Arteta, u 51, i povratnik u klub Tjeri Anri, koji je bio strelac u drugom minutu sudijske nadoknade utakmice.

Jedini gol za goste dao je Morten Gamst Pedersen u 32. minutu. Reprezentativac Srbije Radosav Petrović odigrao je ceo meč za ekipu Blekburna. Gosti su od 43. minuta igrali sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio odbrambeni igrač Gael Give.

Rezultati  utakmica 24. kola fudbalskog prvenstva Engleske: Arsenal - Blekburn 7:1 Norič - Bolton 2:0 Kvins park rendžers - Vulverhempton 1:2 Stouk - Sanderlend 0:1 Vest Bromvič - Svonsi 1:2 Vigan - Everton 1:1 Mančester siti - Fulam (18.30)

U nedelju: Njukasl - Aston Vila Čelsi - Mančester junajted.

U ponedeljak: Liverpul - Totenhem