Požar u vikendici bivšeg premijera

Izvor: B92, 13.Dec.2013, 13:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požar u vikendici bivšeg premijera

Atina -- U Grčkoj je podmetnut požar u vikendicu bivšeg premijera Kostasa Simitisa, koja se nalazi nadomak Atine, a vatra je izazvala štetu ali niko nije povredjen.

Policija je pokrenula istragu vezanu za taj napad. Zapaljiva naprava je izazvala vatru u spavaćoj sobi i kuhinji u kući u mestu Agioi Teodoroi koja je bila prazna u toku napada, objavila je policija.

Jedan od policijskih službenika, koji je hteo da ostane anoniman, naveo je u izjavi Rojtersu i da su pronadjeni >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << i ostaci nekih predmeta koji su poslužili za podmetanje požara.

Niko nije preuzeo odgovornost za napad, preneo je danas Rojters.

Portparol Simitisa nije bio dosupan za komentar.

Simitis,koji je vodio socijalističku stranku PASOK i bio premijer od 1996. do 2004. godine uvodeći Grčku u evro zonu, živi u Atini.

Grčka je u šestoj godini duboke recesije koja je izazvala gnev prema stranim kreditorima i političkoj klasi koje Grci krive za dovodjenje zemlje blizu bankrota.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

GRČKA: Podmetnut požar u vikendici bivšeg premijera

Izvor: Telegraf.rs, 13.Dec.2013

Zapaljiva naprava izazvala je vatru u spavaćoj sobi i kuhinji u kući Kostasa Simitisa, a pronađeni su i ostaci nekih predmeta koji su poslužili za podmetanje požara

Nastavak na Telegraf.rs...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.