VIDEO  Poraz orlova od Argentine, Teo povredio ruku pred Igre! Uhvatio se za šaku, istrčao sa terena

Izvor: Kurir, 31.Jul.2016, 08:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VIDEO Poraz orlova od Argentine, Teo povredio ruku pred Igre! Uhvatio se za šaku, istrčao sa terena

.

U završnici napetog meča, sredinom četvrte deonice, Teodosić je predvodio napad naše nacionalne selekcije Odjednom se uhvatio za šaku i uz bolnu grimasu istrčao sa terena

Desnu, šutersku ruku povredio je pokušavajući da se oslobodi pritiska Fakunda Kampaca, 25-godišnjeg pleja Mursije Da li je došlo do teže povrede kostiju, ili do blaže, u vidu "nabijanja" prsta pa bi pauza mogla da bude vrlo kratka, ostaje da se vidi na predstojećim lekarskim pregledima
Argentinci su utakmicu počeli odlično, serijom trojki došli do prednosti 16:3, imali su u prvoj četvrtini i 16 poena prednosti, ali naš tim već do poluvremena je uspeo da se vrati u meč, pa su na poluvremenu domaćini imali samo dva poena prednosti

Početak treće četvrtine bio je najbolji deo utakmice za tim Aleksandra Đorđevića Srbija je polovinom treće deonice došla do svoje najveće prednosti (54:46)

Ipak, Argentinci su sprečili Srbiju da se odlepi, pa se u poslednju četvrtinu ušlo sa izjednačenim rezultatom Rezultatska ravnoteža trajala je tri-četiri minuta, kada je Karlos Delfino sa pet vezanih poena poveo svoju ekipu ka pobedi – 66:62

Odgovor je stigao preko sjajnog zakucavanja Raduljice, na asistenciju Teodosića (68:66), da bi zatim naš kapiten zbog povrede prsta šake morao da napusti igru Argentinci su zatim u seriji pogodili tri trojke i praktično rešili pitanje pobednika

Bez Teodosića, ali i bez sjajnih naleta poput mini-serija od 12:2 za manje od četiri minuta igre, "orlovi" nisu imali prava rešenja kada su se na praket vratili Đinobili i Skola, a Delfino zadržao visok nivo Domaćin je najpre sa 10:4 došao do poravnanja na 58:58, a onda uz tri trojke Delfina napravio odlučujući korak ka pobedi

U našem timu najefikasniji je bio Miroslav Raduljica sa 13, dok su Miloš Teodosić i Vladimir Štimac ubacili po 12 poena Karlos Delfino je bio najefikansiji na meču sa 21 poenom, a Andres Noćioni je postigao 19

Srbija će treći meč na turniru “Super 4” igrati u ponedeljak protiv Hrvatske od 23 sata po našem vremenu

Iako su stratnu postavu činili Marković, Bogdanović, Kalinić, Birčević i Jokić, naša tri najbolja strelca na ovom meču ušli su u igru sa klupe: Raduljica je ubacio 13 poena, uz sedam skokova, a po 12 su dali Teodosić i Štimac, koji nije imao promašaj iz igre (6/6) Delfino sa 18 poena i pet trojki iz osam pokušaja, Noćioni sa 17, te iskusni Đinobili sa 14 poena, predvodili su argentinsku selekciju u ovom meču koji je obema ekipama poslužio kao priprema za nastup na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.