Uhapšen najviši zvaničnik Hamasa na Zapadnoj obali

Izvor: B92, 20.Okt.2015, 10:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Uhapšen najviši zvaničnik Hamasa na Zapadnoj obali

Izraelske bezbednosne snage uhapsile su najvišeg zvaničnika Hamasa na Zapadnoj obali, Hasana Jusefa, koga Izrael optužuje za huškanje na najnovije nasilje.

Vojska je precizirala da je Jusef uhapšen jutros kraj Ramale. On je najviši zvaničnik uhapšen u talasu hapšenja koje traje već mesec dana.

Takođe je navedeno da je Jusef "aktivno podsticao i huškao na terorizam", ohrabrujući napade na Izraelce.

Vojni portparol Peter Lerner je rekao da "lideri >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Hamasa ne mogu očekivati da propagiraju nasilje i teror iz udobnosti svojih dnevnih soba i propovedaonica svojih džamija", preneo je Asošijeted pres.

Jusef je jedan osnivača Hamasa, čiji je sin Mosab kasnije špijunirao za Izrael od 1997. do 2007. godine.

Za proteklih mesec dana, devet Izraelaca je ubijeno u palestinskim napadima, uglavnom nožem. U isto vreme od izraelske vatre poginuo je 41 Palestinac, uključujući 20 onih koje je Izrael označio kao napadače.

Ostali su ubijeni u sukobima s izraelskim bezbednosnim snagama.

U nedelju je umro jedan emigrant iz Eritreje nakon što je na njega pucao izraelski čuvar, a potom su ga istukli prolaznici pogrešno misleći da je palestinski napadač.

Nastavak na B92...



Povezane vesti

Uhapšen zvaničnik Hamasa zbog podstrekivanja nasilja

Izvor: RTS, 20.Okt.2015

Izraelske bezbednosne snage uhapsile su najvišeg zvaničnika islamističkog Hamasa na Zapadnoj obali Hasana Jusefa, koga Izrael optužuje za huškanje na najnovije nasilje. . Vojska je precizirala da je jutros kraj Ramale...

Nastavak na RTS...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.